Hakkımızda

1972 yılından itibaren faaliyet gösteren firmamız, plastik mutfak eşya üretiminde önde gelen isimlerdendir.

Sakarya Plastik, 1970’li yılların ilk çeyreğinde Sayın Hasan Beyaz ve merhum Sayın Halit Ofluoğlu önderliğinde İstanbul’da plastik mutfak gereçleri alanında faaliyetine başlamıştır.

 

Müşteri odaklı ve kaliteden taviz vermeyen üretimi sayesinde tüketicilerin beğenisini kısa sürede kazanan firma, 1990’lı yılların başlarında halihazırda üretim faaliyetlerinin merkezini oluşturan 5.000 metrekare kapalı alana sahip fabrikasına taşınmıştır. 1994 yılında Rio Line markası altında ürettiği piknik sepetleriyle tüketicilerin en keyifli dakikalarına ortak olan firma, bu alanda uzun süre pazarın tek sağlayıcısı olarak faaliyet göstermiştir.

 

Her daim piyasadaki ürünlerden ayrılan özgün tasarımları ile tüketicilerin “yeni”ye olan özlemlerini doyuran Sakarya Plastik, 2011 yılında hasır görünümlü plastik ürünlerini Türk piyasası ile buluşturarak sektöre yeni bir soluk katmıştır.

 

Firma, kendi bünyesinde gerçekleştirilen uzun süreli tasarım faaliyetleri sonuca forma kavuşan ürünleri, en saygın tedarikçilerden temin ettiği 1. sınıf plastik hammadde, boya, etiket gibi girdiler ile buluşturarak tüketicilerinin ilgisine sunmaktadır.

 

Üretimden malların teslim edilmesi aşamasına kadar izlediği kalite kontrol sistemi ile imalat sürecinde oluşacak hataları asgari düzeye indirmeye çalışan firma, kaliteyi muhafaza etme konusundaki titizliğini geçerliliği dünya çapında kabul gören ISO 9001 ve ISO 22000 belgeleriyle tasdik ettirmiştir. Ayrıca, ulusal mevzuat gereği firmanın üretim süreci Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevlileri tarafından da yakinen takip edilmektedir.

 

Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok noktaya ürünlerini ihraç eden firma dünyanın çeşitli noktalarında ürünlerini tanıtmak, kaliteyi dünya vatandaşları ile buluşturmak için gerekli adımları izlemektedir.

 

Sakarya Plastik müşterilerinin kaliteye olan sıkı bağlılığı sayesinde piyasadaki saygın konumunu muhafaza etmektedir. Bizi tercih ederek teveccühlerini gösteren saygıdeğer tüketicilerimize en derin teşekkürlerimizi sunmayı bir borç biliriz.

 

Bizi izlemeye devam edin.

 

Saygılarımızla

DOĞAYA SAYGILI ÜRETİM ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZDİR PRATİK ÇÖZÜMLER